| Gabriel_4906 a întrebat:

Vreau sa va intreb din experienta proprie sau poate din cunostinte, cat costa o resetare imei. Am folosit un cod care "debloca telefonul", insa acesta a facut ca imei-ul sa fie 0 pe linie. Am auzit ca resetarea acestuia este posibila insa nu stiu pretul si ma intrebam, stie careva cam cat ar fi acest serviciu?

Va multumesc! happy

2 răspunsuri:
| HaiHui4Ever a răspuns:

Te duci la un service GSM. E o eroare de soft de nu iti arata IMEI-ul. Costul pentru resoftare depinde de telefon, iar la sfarsit te alegi cu un telefon functional in toate retelele-tot ceea ce ai vrut tu, numai ca dai niste bani.

| Gabriel_4906 explică:

Stiu ca dau niste bani, dar asta este ceea ce doresc sa stiu, cati bani?