| ktalyn178 a întrebat:

Salutare. Trebuie sa fac o copie foto tuturor paginilor unui pașaport. Ce înseamnă asta? Copii xerox color ale tuturor paginilor, imprimate toate pe o singură foaie, sau? Habar n-am ce vrea să-nsemne, pașaportul meu are 32 de pagini, cum trebuie să procedez?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Intreaba acolo unde ti s-a cerut asa ceva --- nu ai alta alternativa mai credibila!

| ombladon112 a răspuns:

Xeroxezi fiecare pagina color in format A5

| Loredana123 a răspuns:

E ca si cum ai xeroxa o carte, adica xeroxezi toate paginile acesteia.

| anarizescu a răspuns:

Numele de xerox provine de la primul nume al aparatului de facut copii. de atunci l-am adaptat spunand in loc de "ma duc sa fac copii" "ma duc sa fac xerox", ceea ce este gresit. probabil de asta te au trimis sa faci "copie foto", in loc sa iti zica"xerox".nu trebuie decat sa "xeroxezi" paginile respective