| abcdefgh a întrebat:

Aseara mama si a pus pe unghii niste cuvinte care erau imprimate pe o foaie de xerox. Nu stiu cum a facut pentru ca nu vrea sa mi zica. Stiu doar ca a avut un bol cu apa si a turnat lac de unghii parca.Nu,chiar nu mi pot da seama cum a facut.Imi puteti spune? Vreau si eubatting eyelashes va multumesc enorm!

Răspuns Câştigător
| PikachuPufos a răspuns:

E foarte simplu :D Iti spun cum se face:
1.Dai cu lac de unghii transparent ca sa iti protejezi unghiile.
2.Dai cu un strat de oja alba;
3. Ca sa ai literele ai nevoie de niste alcool, cred ca spirtul merge dupa cum mi-a spus o prietena,
tii degetul in spirt vreo 5 secunde apoi pui o bucata de hartie cu scris pe unghia uda (oja alba evident va trebui sa fie uscata) si presezi din loc in loc pe unghie timp de vreo 15 secunde.
Ca sa nu se duca, la sfarsit dai cu lac de unghii transparent;)
Presupun ca e ceva in cazul acesta ca sa vezi si practica:
http://www.youtube.com/watch?v=2kcdt4_5Ncc

15 răspunsuri:
| christina94 a răspuns:

Acum mai nou am incercat machichiura cu ziar :)). Te dai cu oja mai deschisa mata ( eu am folosit alba). Iti pui degetul 5 secunde in spirt, iar dupa asta iei o bucatica de ziar si o presezi pe unghie in jur de 15-20 sec. Dupa mai astepti cateva minute si te dai cu lac ( sa se mentina). Cam asa iesa http://data.whicdn.com/images/9494919/133713_large.jpg. Uite si un video http://www.youtube.com/watch?v=2kcdt4_5Ncc.
bafta;*

| PufiCiufi a răspuns:

Iti dai unghia cu lac o lasi sa se ususce foarte bine si dupa aceea iti pui degetul in apa si iei o fasie de ziar si presezi pe unghie. Sa ti un pic fasia pe unghie sa se imprimewinking.

| sweet2kitty1049 a răspuns:

Citeste de aici http://ioana08libeauty.blogspot.com/......mi-am.html am vrut sa-mi fac si eu dar cand m-am trezit ca vreau, se terminase vacanta, dar acum imi voi face. am vazut la un magazin pe unghiile unei fete care avea pe fundal un roz apropiat de nuanta unghiei si aratau SUPER. bafta!;)

| sweetgirlforyou a răspuns (pentru sweet2kitty1049):

Merge decat pe oja alba?

| sweet2kitty1049 a răspuns (pentru sweetgirlforyou):

Da, merge. sa te uiti in linkul pe care l-am lasat ca se foloseste oja alba, dar mi-a placut mai mult cu oja ma rozalie

| R1pstar a răspuns:

Ia foaia si o pui pe ungie cu cuvantu ala bagi hartia unde scrie cu degetu an apa dupa prezezi cu un deget foaia pe unghier ti apasat si dai cu lac peste foaia care o ti pe unghie funda?

| aBduLah a răspuns:

Salut! iti spun eu la magazinile de cosmetice sunt de cumparat litere stelute tot ce vrei. ele au lipici. unghia truie data cu lac apoi lipita litera stai 10 secunde si mai dai un strat cu lac pe deasuprawinking fundasmug?

| aminutza a răspuns:

O pisalogesti pe mama ta sa-ti spuna happy

| ioanasmiona001 a răspuns:

Exista acum o noua tehinica se numeste water design. Se ia un bol cu apa si se pune lac apoi se baga fiecare unghie pe rad si se aplica, nu stiu exact cum, este o tehnica speciala. daca cauti pe google vei gasi mai multe detalii probabil. A fost un reportaj la stiri:* sper ca ti-am fost de folos.

| damy15 a răspuns:

A decupat cuvintele si-a dat unghiile cu lac si si-a pus cuvintele pe unghii cat lacul nu se uscase

| damy15 a răspuns:

A decupat cuvintele si-a dat unghiile cu lac si si-a pus cuvintele pe unghii cat lacul nu era uscat

| Diana99Maria a răspuns:

Buna.Ai nevoie de un bol cu apa, oja si o foaie de serox pe care sunt scrise anumite cuvinte.Te dai pe unghii cu oja si cand sunt apriape uscate bagi cate o unghie in apa si pui foai pe unghie (foaia trebuie sa o ti apasata putin pe unghie). Dupa ce ai luat foaia astepti sa ti se usuce unghiile.

| adeuta a răspuns:

Am gasit eu un articon de gen mai demult:D... sper sa te ajute:X http://www.eva.ro/......35512.html