| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Am comandat o mini boxă portabilă, este excelenta, mititel și frumos. Însă când îl bag la încărcat tot roșu este și după 3 ore și jumătate. În anunț descrie ca produsul se Încarcă în 3 ore. Mă interesează de ce ledul nu își schimba culoarea? Din roșu în verde la încărcare maximă? Cei care aveți acest produs ce părere aveți se va schimba culoarea ledului? Sa risc? Sa las mai mult la încărcat?

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca este nou, banui ca venit cu un manual ceva, deci citeste acolo si vezi daca ledul ala ar trebuie sa se schimbe, nu totdeauna se schimba, poate ar trebuie sa ramina rosu, zic si eu.

| dannyel86 a răspuns:

Daca a stat 4 ore in priza si ledul nu si-a schimbat culoarea sau nu s-a stins, inseamna ca nu exista un semnal prin care sa se arate ca boxa e incarcata. O lasi 3 ore in priza, apoi o folosesti. Asta nu e valabil doar la boxele portabile. Am o masina de frizat tot cu led rosu, iar dupa 6 ore de incarcare o scot din priza (ledul nu se stinge, ramane tot rosu permanent).
Atat timp cat functioneaza si o poti utiliza, nu este nicio problema. Dar e bine sa nu o tii la curent peste noapte, ci sa respecti indicatiile din specificatii (3-4 ore de incarcare)

| Brizbriz a răspuns:

Cu niste oja, faci ledul negru daca ai chefhee hee

| RaduRobertRO a răspuns:

Nu la toate produsele se face ledul verde, mai mult, nu la toate se opreste incarcarea, asa ca trebuie sa nu fie uitat in priza peste noapte.

| Adolf8 explică:

Https://www.klarshop.ro/......dio-fm-311 despre acest produs este vorba am uitat sa pun în descriere!