| LimFao a întrebat:

Salutare tuturor.Am de facut la latina un proiect despre Gaius Iulius Caesar si as dori daca se poate un site ceva sau direct prezentarea care nu poate neaparat sa fie PowerPoint, ci si una facuta in Movie Maker.Raman recunoscator pentru cei care ma ajuta!

3 răspunsuri:
| Birjaru a răspuns:

Cauta si tu pe wikipedia despre el, daca o sa cauti cu google mai gasesti, scoate cateva idei si pune-le in power point... nu e asa de greu.

| LimFao explică (pentru Birjaru):

Chestia e ca sunt mai multe grupe si deja s`au alex site`urile.

| Birjaru a răspuns (pentru LimFao):

Caesar a fost numa unu, cu totii o sa scrie mai acelasi lucru, tu axeaza-te de exemplu pe ceva special, scrie despre familia din care facea parte si cum l-a ajutat numele in ascensiune, sau despre pragul psihologic doborat prin cucerirea Galiei, si cum a fost vazuta treaba asta de catre plebei... www.fsmitha.com