| GalaXy a întrebat:

Salutare tuturor...
Am o problema cu instalarea aplicatiilor pe un telefon Samsung Omnia HD.Imi scrie "Certifficate error.Contact the application supplier".
In fine, am luat certificatul de pe un site introducand IMEI-ul. Mi-a dat doua fisiere cu terminatiile. cer si. key.
Pana aici toate bune si frumoase.
1. Ce trebuie sa fac cu ele? Cum le instalez? Pe telefon sau cum? Daca ar putea cineva experimentat pe Symbian S60 V5 sa imi raspunda, sa imi faca un tutorial mai detaliat...
2.Eu as dori sa imi instalez pe el cateva jocuri si Spb Shell 3.5, poate sa imi spuna cineva, tot intr-un tutorial, cum instalez aceastea? (dupa ce imi raspunde cineva cum fac cu certificatul...la acesta imi spune despre eroarea de certificat.)
As fi recunoscator tuturor celor care m-ar ajuta, si as ramane dator.
Multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| fender92 a răspuns:

Pai in primul rand. trebuie sa setezi data (cu un an mai inapoi sau 2, 3, 4, 5, 6, 7 cand vezi ca merge instalarea). dupa ce instalezi.iti setezi iar data big grin ...Bafta... Fundita?puppy dog eyes

1 răspuns:
| SnicK a răspuns:

Seteaza-ti data cu 1 an in urma sau 2 sau daca nu cu anul precedent.
Sigur iti va merge.

Sper sa iti mearga.