| WimpyKid a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu nevoie de un raspuns exact.Deci doresc ca imi cumpar o tableta si am gasit 2 dar nu sunt sigur care sunt bune.Una este noua si nu prea sunt review-uri pentru, iar cealalta este mai veche si pare mai buna...si este si mai scumpa...
Deci dintre Allview Alldro 2 Speed HD (despre care puteti vedea informatiile pe http://www.allview.ro/produse/droseries/lista-droseries/ alldro-2-speed-hd/) si Evolio Neura (despre care puteti vedea infomatiile pe http://www.emag.ro/......SKDBBBM/).
Deci nu prea vad diferenta asa de mari adica RAM la Allview e dublu fata de Evolio, procesoru mi se pare mai bun ca Allview la viteza dar procesoru Allview e mai puternic, memoria Flash Integrata e de 16 la Evo iar 8 la Allview si ceva ar mai fi sistemul de operare adica amandoua au ICS 4.0 dar la Evo trebuie sa-l instalezi manual si...are cam Lag cand dai Scoll sau din astea.a da si ar mai fi ca Tableta Allview e mai noua adica a fost lansate in Mai 2012 asa cealalta a fost lansata anul trecut.
Dar nu mai comentez astept ca voi sa imi ziceti parerea voastra.
P.S:

1 răspuns:
| Ciuhan_Razvan_1997 a răspuns:

Pai cumpar-o pe cea care este mai noua si nu pe cea mai veche ca degeaba are double-RAM ca e mai veche deci, cea noua are RAM jumate din cat are cea veche dar e mai upgradat si mai bun.