| bogdas a întrebat:

Salutare tuturor, am si eu o problema am un notebook asus k50ij cu 3gb RAM hard de 250gb placa video intel...problema este in urmatorul fel, acum ceva timp am vrut sa-mi fac o copie noua la windows seven si surpriza, dupa ce is copie fisierele toate cele necesare si le actualizeaza pe la o bucata de vreme se blocheaza pur si simplu nu vrea sa mai continuie instalare, precizez ca notebookul mentionat mai sus nu are decat 5-6 luni de cand este achizitionat, dupa cateva incercari bune de a reinstala(4h timpul care l-am pierdut incercand sa instalez)reusesc sa instalez, apoi surpriza la Preparing your sistem four first use am stat iar aprox jumatate de ora ceea ce la prima reinstala care a avut-o nu a durat decat max1h. DACA MA PUTETI AJUTA IN VREUN FEL AS FI RECUNOSCATOR, MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| hax0r a răspuns:

Incearca alt CD, inchide conexiunea de internet cand instalezi sau cumpara Windows 7 Cu licenta.

3 răspunsuri:
| smartalogu a răspuns:

Cum s-a mai spus, incearca alta copie de windows. Daca si cu alta copie de windows iti face la fel atunci sunt probleme si in cazul asta te rugam sa revi pe site cu detalii.

| bogdas explică:

In primul rand multumesc tuturor si celor care mi-au raspuns...problema e in urmatorul fel am incercat si cu un home basic si cu vista...la fel aceeiasi problema ca de obicei, oricum cred ca o sa-l bag in service.credeam ca ASUS e ceva ce se respecta dar inteleg ca nu este asa, dupa 6 luni deja figuri.inca odata multumesc celor de la TPU si celor ce imi raspund 10XXXX

| khelloo a răspuns:

Ai grija ca si eu am acelasi tip de notebook, si el vine pre-instalat cu software-ul FREEDOS, prea multe detalii nu-ti pot da ca nici eu nu stiu, ci iti pot zice doar ca daca e sters acel soft, iese din garantie.