| CapitanuSemafor a întrebat:

Problema este in legatura cu laptopul meu (acesta: http://www.emag.ro/......610-245XEU daca conteaza...)
Acum aprox. o saptamana, pe Windows 7, la start-up, la "Starting Windows" nu se mai incarca sigla, ramanea asa, blocat. Restartand de vreo 2 ori reuseam sa intru in Windows.
Astazi, am reusit sa il pornesc abia a 7-a oara si Recovery Console doar i se incarca bara, nu trecea mai departe (la prima astfel de eroare mai mergea Recovery C.) si in fine, ma hotarasc sa il reformatez cu optiunea de a pastra informatia si a mers bine 3 porniri.
Acum o ora nu a pornit deloc, 8 incercari si nimic. Decid ca tot ce mai puteam face e sa sterg totul si sa instalez din nou windows-ul. Am introdus DVD-ul, am apasat "any key", a intrat in "Starting Windows", s-a incarcat iconita si a intrat in Setup. Bun. Am dat delete la partitie, am dat install pe partitia noua si dupa ce s-a incarcat pe jumatate, cum obisnuieste Windows 7, a dat restart. In mod normal, treci din nou prin "Starting Windows" si apoi revii in setup dar, inevitabil, din nou nu s-a incarcat sigla si implicit Windows-ul. Am scos DVD-ul, am inchis laptopul, plictisit de incercari si am inceput sa scriu la aceasta intrebare, apelez la TPU in seara asta apoi contactez niste priceputi in domeniu.
De ce se intampla asta? Care ar fi solutia? Stie cineva?

1 răspuns:
| radubv_1701 a răspuns:

Exact asa am patit eu cu 2 saptamani in urma...si am dus laptopul la service si mi-a schimbat harddiku in vreo 10 zile l-am avut inapoi si acum merge...doar ca dupa startind windows imi apare o fereastra neagra vreo 15 sec dupa aia merge perfect nu stiu de ce acum 2 zile am observat