| Chellu a întrebat:

Salutare tuturor! Am windows 8 si aseara mi-a aparut in magazin o actualizare, sa-mi instalez windows 8.1, iar acum vreau sa stiu daca imi trebuie drivere dupa instaleara noii versiuni. Doresc un raspuns concret. Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| vatco a răspuns:

Actualizarea din Store nu implica reinstalarea sistemului ci doar o actualizare..deci nu vei avea nevoie de nici un driver, nu ti se va sterge nimic din sistem.aceasta actualizare este chiar importanta si recomandata, deci poti sa ii dai install fara probleme.

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Daca instalezi complet windowsul, da, va fi nevoie sa pui din nou driverele (in caz ca nu si le gaseste windowsul de unul singur, poti folosi genius driver, e bun). Daca se instaleaza doar ca upgrade fara formatarea partitiei, nu e nevoie.

| Yoope a răspuns:

Si mie mi-a aprut la fel, dar cica trebuie sa stau 2 zile cu pc inchis. I don't want to see Pf! Si imediat am dat sa numai il actualizez.Mai bine raman cu b simplus si gata!