| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor! As avea si eu o problema, de curand mi-am luat un router Tenda wi-fi N300 model F3 si nu stiu sa-l configurez,cine ma poate ajuta cu un tutorial in romana, tin sa mentionez ca am internet de la telekom! PS : am incercat si singur sa-l configurez dar nu am reusit...

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu stii nici limba (engleza), nici meserie (IT), atunci cheama pe cineva care le stie pe amandoua.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Engleza stiu cat de cat, in schimb la retelistica sunt paralel! dar daca as primi instructiuni cred ca m-as descurca, cand am incercat sa-l setez personal imi arata in urmatorul fel :" connection status - disconnected, diagnose connection status : please check hardware connection of the Wan port " desi cablurile erau conectate bine