| rotarugeorgemarius a întrebat:

Salutare tuturor. Numele meu este George-Marius si am si eu o intrebare si curiozitate in acelasi timp. De ce atunci cand introduc un cablu USB Type-C din telefonul Sony Xperia XZ Premium in TV Sony Bravia 4K 2015, mentionez ca TV Sony Bravia 4K 2015 are sistem de operare Android TV si imi vede tot ce am pe telefon. Poze si clipuri video. Iar cand fac acelasi lucru cu TV Samsung Qled 950R 8K TV 55 2019 cu sistem de operare Tizen, nu il recunoaste. Dar daca as cumpara de exemplu viitorul mobil Samsung Galaxy S20 Ultra si fac acelasi procedeu, credeti ca imi va vedea pozele si clipurile video pe Samsung Qled 950R 8K TV 55 2019? Mentionez ca si acest nou viitor telefon Samsung Galaxy S20 Ultra, tot Android are... Multumesc frumos.

7 răspunsuri:
| Gigi777 a răspuns:

Nu folosi numele tau real pe internet pentru ca lumea poate sa-ti fure identitatea. Imi cer scuze, nu ma pricep in domeniu, dar voiam sa-ti aduc la cunostinta acest lucru cu numele. Sanatate!

| rotarugeorgemarius explică (pentru Gigi777):

Hai ca ma faci sa si rad bai Gigi777. Dar cand toata lumea intra pe pagina mea de Facebook, nu-mi mai fura identitatea? Caci am acelasi nume si POZE chiar. Stai linistit prietene, nu ma consider vreun important om de afaceri?

| lorena66 a răspuns (pentru rotarugeorgemarius):

Dacă-ți folosești numele adevarat pe TPU, riști să nu mai ai contul sau sa-ti fie refuzata intrebarea de adminii de pe TPU (in cel mai fericit caz). Te rugam sa respecti regulile de pe TPU, având in vedere că aici este respectată intimitatea fiecărui utilizator. Nu contează ce postari ai pe Facebook și ce nume ai acolo, acestea sunt regulile de pe TPU si trebuie respectate. Apoi, nu consider că raspunsul tau a fost unul atat de respectuos fața de cel al lui gigi777, care respecta regulile de pe TPU. Ar trebui sa te informezi mai intai, iar apoi să răspunzi unor oameni care pur si simplu ti-au dat un sfat!

| lorena66 a răspuns (pentru rotarugeorgemarius):

Daca nu va considerati un "important om de afaceri", sunt sigur ca nu ne intereseaza numele dvs. O seara frumoasa!

| rotarugeorgemarius explică (pentru lorena66):

Lorena66, consider ca oriunde vei merge si cu cine vei interactiona, este cat se poate de normal si logic si mai ales de bun simt sa te prezinti, caci asa este firesc in viata, ca cel de dincolo de interactiune, sa stie cu cine sta de vorba. Iar in ceea ce priveste, pozitia dumneavoastra, vis-a-vis de aceste... Sa zicem asa... " Adolescentisme " gen " Gigi Kent " Trubadurul Zburator " si asa mai departe, din punctul meu de vedere este o ABERATIE TOTALA!

| lorena66 a răspuns (pentru rotarugeorgemarius):

Ceea ce numesti tu "aberatie totala" este de fapt o porecla. Majoritatea poreclelor de pe TPU sunt in stilul "marina34", "gigi77" sau "andreiS", deci nu stiu de unde ai scos "drubadurul zburator".
Nu inteleg de ce tocmai tie, care nu respecți termenii si conditiile de pe acest site, ar trebui sa-ti dam dreptate. Ai vazut macar ce categorii sunt pe acest site? "Familie" (unde se disuta despre certurile din familii si cum se pot rezolva anumite probleme), "Dragoste si sex" (unde cei care au nevoie posteaza intrebari intime, adecvate acelei categorii) sau "Conversatii" (unde multi oameni vorbesc despre lucruri pe care nu pot sa le spuna fata in fata cui ar trebui, astfel cerand ajutor.). Nu inteleg de ce toata lumea trebuie sa afle ca x-ulescu a ramas insarcinata desi e minora si nu are cu cine sa vorbeasca despre asta, ca parintii lui y isi dau cu tigaia-n cap in fiecare seara sau ca lui z ii place de a. Pentru ca daca toata lumea si-ar pune numele adevarat pe TPU cum faci tu, asta s-ar intampla. Cunoscutii lor, din acelasi oras ar vedea intrebarea si ar afla din prima. Chiar si eu as dori sa afle lumea cum ma cheama pe mine si sa zica "uite ca e utilizatorul anului de pe TPU", dar respect regulile de aici pentru ca nu doresc sa ma trezesc din senin cu contul șters. Asa ca ar trebui sa intri frumușel in setarile contului, sa-ti schimbi numele cu unul adecvat, precum "Marius123", sau "george."
Astfel nimeni nu va avea de "suferit" si nimeni nu se va lua de nimeni. Te rog sa asculti sfaturile a 2 utilizatori —seniori, daca te uiti la status— si daca ai indoieli, sa te uiti si tu printre intrebarile altora. Sa vezi cine mai incepe intrebarile de pe TPU cu "Buna, ma numesc...".
O zi frumoasa!

| rotarugeorgemarius explică (pentru lorena66):

Am inteles. Voi tine cont de sfaturile tale... Multumesc frumos sarut mana? De asemenea, un weekend minunat iti doresc.