| oana6 a întrebat:

Salutare tuturor! Stiti cumva cum se poate activa wireless-ul pe Benq Joybook S41 Series? Imi trebuie drivere? Am cumva nevoie de ceva componenete hard? Daca are vreo importanta, sistemul de operare este Windows Vista.
Mersi mult!

Răspuns Câştigător
| LawR3n a răspuns:

Oana. dragă, pe laptopu respectiv îmi pare rau să te anunţ. NU AI WIRELESS, deci du-te la magazin şi cumpără accesori wireless pentru LAPTOP.

4 răspunsuri:
| LawR3n a răspuns:

1. Verifcă Device Manager dacă ai instalat driveru ( start->run->devmgmt.msc) dacă nu downladează driveru ( http://benq.eu/......duct/1140) nu ai nevoie de nimic alceva

| LawR3n a răspuns:

Sorry. am verificat încă o dată... apasă fn+f12 tongue vezi ce se întâmplă

| LawR3n a răspuns:

Vine şi acela cu un manual de utilizare, în general îl conectezi la calculator cu un fir de reţea, bagi cd-ul şi instalez driverele lui.

| oana6 explică:

Hey, mersi mult pentru raspuns omulecucoasa! tongue
Hmmm, da, am incercat si eu partea cu fn+f12 inainte (gasisem manualul de utilizare pe net), dar nu-mi activeaza decat "Bluetooth Devices". In schimb am incercat Windows Network Diagnostics, iar rezultatul a fost ceva de genu' "This computer does not have a wireless network adapter installed and configured". Deci presupun ca pana la urma trebuie sa fac rost de un adaptor wireless, right? Dar nu asta ar fi problema, ci configurarea. Ce presupune? instalarea driverelor? iar daca este vorba despre asta, cum gasesc driverul potrivit? in functie de adaptor?
Mersi inca o data! tongue