| Skiper a întrebat:

Salutare Togmai am instalat windows Xp pe stick l-am facut bootabil dar mai am o mica nelamurire in bios ce tresa fac ca habar n-am unde sa dau acolo sa nu citeasca cs sa citeasca USB dau dar nu stiu cum O parere daca aveti am benq joybook a523 laptop sistem de operare momentan Windows7 ultimate!

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ia si tu tutorialul asta http://www.go4it.ro/......l-3124245/ nu ai ce sa cauti in bios! Cand folosesti un mouse cu usb intri in bios? Vezi cum trebuie sa procedezi!

neluL
| neluL a răspuns:

@Many! Ce intrebare e asta? Raspunde draq strict si la problema! Daca dai clik pe linkul ala vezi ca acolo iti arata si cum sa faci un stick bootabil si cum sa instalezi windows de pe stick!
Eu te-am intrebat ce faceai acum 18 ani?

| userr a răspuns:

In bios mergi la advanced bios features si cauta first boot device, apoi schimba pe usb drive(sau cum scrie la tine)

| 1Many a răspuns:

@neluL : Tu ai instalat vrodata in viata ta un windows?
Chiar trebuie sa intri bios, te mira? Nu stiu ce intelegi tu din ce a zis Skiper.In fine...
@Skiper
Daca chiar ai instalat windows-ul pe stick ai facut o prostie, trebuie sa pui doar imaginea virtuala de la windows pe stick si sa il faci botabil.