| MiHaiTzAAA1997 a întrebat:

Salutare!
Vreau sa va intreb daca placa de baza MSI H61M-P20 (G3), socket 1155 este compatibila cu procesorul Intel Pentium Dual-Core G2130 3.2GHz box.
Cica la specificatii suporta doar i3/i5/i7,dar era un domn care a pus tot un pentium dual cu acelasi socket si i-a mers.
Nu vreau raspunsuri alandala, ci bazate dupa experienta.

Răspuns Câştigător
| MateiSebastian a răspuns:

Poți să pui și procesoare Pentium și Celeron. Oricum procesorul e compatibil cu placa de bază ( având o litografie pe 22 nm, ca și "core i series" ).

| MiHaiTzAAA1997 explică (pentru MateiSebastian):

Ok,multumesc de sfat.

1 răspuns: