| SilentDark a întrebat:

Salutari! Am pe PC windows 8.1 Enterprise insa mi-a expirat licenta. Cum pot sa reinstalez windowsul fara a sterge toate datele? Vreau sa reinstalez doar in C lasand partitia D cu toate datele.

La reinstalare dau pe Custom si formatez doar C-ul sau apas pe varianta Update?
In tutoriale nu am vazut pe nimeni apasand pe varianta update, iar cei ce apasau pe varianta custom nu aveau nici o partitie sile faceau pe moment, asa ca nu stiu cum sa fac sa reinstalez fara sa pierd datele.

Mentionez ca am 200 GB de date foarte importante.

Multumesc! Funda!

P.S: PC-ul mise inchide din ora in ora deoarece mi-a expirat licenta!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Alege : Custom si instaleaza pe C, il poti formata daca vrei... iar D-ul va ramane neatins! Dar tu reinstalezi windows in fiecare luna? happy Daca ai licenta sau ceva care sa activeze, aplica pe asta si nu va mai trebui sa reinstalezi windows... Bafta!