| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Salutari,am un prieten care are o problema la pc.Deci sa incepem cu inceputul,de vreo saptamana in coace cand cand vrea sa aprinda pc-ul i se aprinde dar nu se aprinde monitorul,pe ecran scrie "No Signal" insa nu se aprinde,si nu i-a facut absolut nimica,pur si simple cand a vrut sa il aprinda nu ia mai mers,si sa mai vedeti o faza culmea,ca atunci cand baga unitatea in priza se aprinde singur straight face.
P.S. Prietenul meu avea obiceiul ca atunci cand statea la pc si vroia sa plece,nu il inchidea,doar apasa pe butonul ala de la monitor pentru a se inchide ecranul,insa unitatea mergea.
Dau Fundooocoi la ala care imi spune ce are si cum sa il fac, as vrea niste raspunsuri mai simple, nu de alea de electricieni profesionisti laughing.

11 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Sa schimbe placa video.
apasatul butonului nu are treaba cu asta, poate doar faptul ca prea l-a lasat mergand.

| BeHappyOriceArFi explică (pentru valentingb):

La lasat destul de mult mergand.

| valentingb a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

E placa video

| BeHappyOriceArFi explică (pentru valentingb):

Stiu si eu, i-a mers foarte bine pc-ul pana atunci.

| valentingb a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Stii ce, daca iti place fotografia lui looveyou fa ca el, eu sunt electronist depanator, stiu ce zic.Alege

| NoInteres a răspuns (pentru valentingb):

Valentin. ce ai? rolling on the floor Freestyle, domnul valentin cum este electronist depanator, dai lui Funda, deoarece eu doar ti-am spus experientele mele. O da si Valentin Eu nu sunt el ci sunt EA! Merciii anticipat :*:*

| BeHappyOriceArFi explică (pentru NoInteres):

Pai am incercat tot ce mi-ati spus voi si nu a cam mers, asa ca am mers la un electrician din zona si acum astept sa il repare.

| NoInteres a răspuns (pentru BeHappyOriceArFi):

Atunci da-i lui funda, ca o merita 0.0

| NoInteres a răspuns:

rolling on the floor ce amuzant ai fost cu electicienii rolling on the floor
Asha deci sa trecem la treaba rolling on the floor
Zii prietenului tau sa scoata si sa bage din nou monitorul din unitate happy Daca nu merge asa. scoti si unitatea din priza o bagi inapoi. apoi repeti chestia cu monitorul de al scoate si baga din unitate. ar trebui sa mearga asa. Si cu uniatea. de obicei asa face unitatea de obicei. aia mai " handicapata" sa zic asa. presupun ca o sa trebuiasca curata. adica sa ii dai jos capul. ala de pe o parte si sa--i scoti tot praful. din ea. happy
Fundooi?