| tiago a întrebat:

Salutari! As vrea sa va cer sfatul acum cateva minute am varsat apa pe un intrerupator, am procedat ca la carte am stins curentul am curatat totul dar problema este ca era pus cablul de alimentare a televizorului/monitor in intrerupator si acuma imi ingheata ecranul cand pornesc calculatorul (dupa 30 raspunde si dupa face la fel) ce ar trebui sa fac?

2 răspunsuri:
| dannys a răspuns:

Poate a mai ramas apa in intrerupatorul ala ar trebui sa ii lasi mai mult timp sa se usuce.Foloseste alt intrerupator pentru televizor si calculator ca poate o sa faca un scurt circuit si o sa se arda.

| tiago explică (pentru dannys):

Am schimbat prelungitorul si imi face la fel