| Raulesteaici a întrebat:

Salutari, exista bec halogen si ceva aparat ca sa pot programa becul sa se aprinda si sa se stinga la o anumita ora? De ex 10 ore sa lumineze si 10 sa fie stins? Multumesc!

1 răspuns:
| Costyyyyo a răspuns:

Bec haogen nu știu să aibă termostat, însă sunt senzori de mișcare, zi-noapte mai puternici mai slab.
Nu te supara, dar ai spus 10 ore să fie aprins și 10 ore stins...și cu restul de 4 ore cât sunte rămân dintr-o zi, ce să facă, să pălpâie?
Un senzor ar fi acesta, care are mici reglaje, intensitatea luminii la care să aprindă becul si o rază vizuală.