| BeHappyOriceArFi a întrebat:

Salutari.
Ok,sa incep cu inceputul.
Acuma 4-5 luni mi-am bagat in laptop windows 7 Ultimate findca am avut o problema,pana acum o saptamana nu am avut absolut nici-o problema imi mergea PERFECT,insa de o saptamana in coace a inceput sa mearga foarte lent.
Faza este ca nu stiu deloc ce are,mi se sacadeaza doar cand are el chef,cel mai des mi se sacadeaza cand ma uit pe youtube la video-uri.
Mi-am bagat AVG Tune Up cu Serial, am si CCleaner Professional, Malwarebytes cu Serial si Ieri mi-am bagat AVG 2013 Full si am dat scanare si mai gasit doar 3 virusi pe care i-am sters si tot la fel imi merge.
Nu inteleg ce are,nu e incarcat deloc are cateva programe :Mess,Googla chrome, atube catcher programe de astea normale si poze si muzica.
Spuneti-mi va rog ce are, nu stiu ce sa ii mai fac.
P.S Am Windows 7 Ultimate 32 bits
3 GB RAM
320 Memorie Interna
Precessor:Celeron(R) Dual-Core CPU T3100 @ 1.90 GHZ
Placa Video:Mobile Intel(R) 45 Express Chipset Family Total memory 1309 MB

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa e creația Microsoft-ului făcută să se autodistrugă în timp ca să te oblige să le dai banii pe licență(800 de lei pe Windows7).La tine poate fi și din cauza că ai sufocat sistemul cu atâtea programe de protecție și plus de aia precis nu l-ai optimizat(că merge și așa). Recomand să îl optimizezi oprind programele de pornesc o dată cu sistemul, să îi defragmentezi hard discul și regiștrii, să te scapi de malwarebites și AVG(care încetinesc sistemul sub pretextul că îl protejează, dar când vine vorba de adevăr.....pauză) și mai mult de furat software, că bag mâna în foc că nu ai avut bani să cumperi licențe la toate programele ce le-ai enumerat mai sus, dar cum există site-ul ăla minune unde toți vreți invitații(din inconștiență) care este o fabrică de malware, dar cine nu știe sau ignoră asta o pătește, încearcă o devirusare cum trebuie folosind avira recue cd sau kaspersy rescue deisc(detalii în privat despre ce ai de făcut în caz că vrei să aplezi la devirusare folosind un cd de devirusare, (necesită dialog nu de alata) că poate dacă ai apelat la acel server chiar antivirusul e virusat și și resul programelor cu „licență" și dacă nici așa nu merge atunci resoftează calculatorul cu un Windows original(și nu mă refer la licențiat așă cum greșit este implementat printre voi că la Windows 7 nici nu ai nevoie de licență sau serial ca să îl probezi 120 de zile, ce se poate prelungi și la un an și ghici ce 100% legal și și gratuit dar cum românii confundă 7 cu xp o ieșit ce o ieșit). Succes

| jogabonito a răspuns:

De recomandat ii sa-ti schimbi alt windows sau daca nu incearca antivirusu de la Microsoft Security Essentials ii foarte bun si gratis. baftaa

| relian a răspuns:

Da reinstaleaza windowsul dupa care pune si antivirus daca umbli aiurea pe net.Chiar de ai eliminat tu virusii poate au lasat ceva care face calc slow.Probabil au facut ceva schimbari sau setari si nu stii unde sa umbli si ce sa mai faci.Chiar de mergi la reparat tot la fel nu o sa stie ce sa-i faca.E mai simplu sa reinstalezi windowsul dar fresh.Deci razi tot dar absolut tot formatezi tot hardu nu lasi nimic si apoi pui iar si cu siguranta va merge struna.Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai garantie mergi cu el a reparat.

| SweetChildOAxls a răspuns:

Si eu am patit acelasi lucru, numai ca cu un Windows 7 Professional. Solutia? L-am reinstalat, si acum merge perfect.