| alexciuc a întrebat:

Salutari TPU! Am un Samsung galaxy mini 2 si nu stiu cum sa fac ca cand descarc aplicatiie sa mi se salveze direct pe cartela SD stiu ca are suficient spatiu de stocare in telefon dar curand mil schimb cu un galaxy ace si acel telefon n-are multa memorie in telefon si cand descarc aplicatiile sa mi se duca direct pe cartela SD. daca mi-ati putea spune unde setez asta.dau fundita!

Răspuns Câştigător
| alexs99 a răspuns:

Nu poti descarca direct pe cartele SD dar le poti muta pe cartela intrand in aplicatii, apoi in cea pe care vrei sa o muti iar apoi dand click pe muta pe cartela SD.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt f.f. putine care se duc in sd.Eu am acest program din Magazin Play. AppMgrIII.Dar nu muta tot. Aplicatiile pe care le am eu.Incearca-l daca vrei.

| alexciuc explică:

Dar pot sa le pun cand instalez o aplicatie so mut imediat pe cartela SD?

| kristynel11 a răspuns:

Nu poti sa instalezi sau sa muti aplicatile instalate pe SD.