| ZeHelp a întrebat:

Salutari, TPU!

Stie cineva daca Paysafe card este disponibil la absolut toate magazinele care ofera plata prin PayPoint? Pt. ca atunci cand ma duc prin aceste magazine, vanzatorii imi spun ca nu vand, unul mi-a spus ca decat la banca.
Daca se gaseste peste tot, puteti sa-mi spuneti cum sa procedez ca vanzatorul sa-mi poata vanda un voucher?
Multumesc.

1 răspuns:
| Madellina a răspuns:

Paysafecard este disponibil in toate magazinele care ofera plata prin PayPoint. Este precizat si pe site-ul celor de la paysafecard ca centru de vanzare, ceea ce inseamna ca toate locatiile PayPoint au paysafecard. Probabil vanzatorii nu stiu de aceasta colaborare, dar ii poti ruga sa verifice pe aparat daca apare sau nu.