| McAwful a întrebat:

Buna seara, TPU.
A cumparat cineva pana acum PaySafe card de la un magazin care are PayPoint? Cand am fost acolo, vanzatoarele au facut putin misto de mine si au spus ca nu vor sa-mi dea fiindca sunt minor. Intrebarea mea este, trebuie neaparat sa ai 18 ani ca sa cumperi un paysafe card? Mai merita sa merg in alte magazine?
Multumesc

3 răspunsuri:
| Kore22 a răspuns:

Nu trebuie sa ai minim 18 ani, numai ca exista site-uri unde folosesti paysafecard si ti se solicita datele din buletin si daca nu ai 18 ani atunci nu poti accesa site-ul respectiv. Poti incerca sigur si in alte magazine PayPoint daca vrei sa folosesti paysafecard pe alte site-uri (ex: de jocuri)

| ViSsseS a răspuns:

Din cate stiu nu e neaparat sa ai 18 ani! Poti sa incerci sa mergi si in ale magazine!

| McAwful explică (pentru ViSsseS):

Multumesc pentru raspuns, dar eu vreau ceva clar.