| Honeyyy a întrebat:

Salvati-mi viata! Need help. Am sters din greseala un word din pc si din recycle bin straight face. am incercat aproape toate programele/metodele de recuperat documente, dar nimic.
Recuva nu.mi arata ce am nevoie, iar pandora dupa ce.l instalez imi da eroare la deschidere. Cum as putea sa rezolv situatia?sad

23 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Eu am reuşit prin recova să găsesc unele fişiere. Ştiu orice soft indiferent cât ai plăti pentru el are scăpări.
Încearcă cu http://www.recovermyfiles.com/
http://www.undeleteplus.com/
Dacă tot nu reuşeşti şi era aşa important. Trebuie să te duci cu Hard-diskul la un centru ca să îl recuperezi la un centru specializat.
Vezi dacă te ajută şi https://www.youtube.com/watch?v=QkoZlgSS4Ac

| Honeyyy explică (pentru Anonimuserr):

Am instalat revocer my files. si-mi arata "Select the drive to search and recover files", eu as dori din cosul de gunoi... si.mi arata partitiile C si D. care dintre ele trebuie?

| Anonimuserr a răspuns (pentru Honeyyy):

Recycle Bin ţine de C (de regulă asta dacă nu ai modificat tu ceva înainte în setările respective). Prin urmare, spune-mi unde era documentul tău pe D sau C pe ce partiţie. Alegi în acel program partiţia unde era acel fişier.

| Honeyyy explică (pentru Anonimuserr):

Am dat pe C si nu mi.l gaseste sad

| Anonimuserr a răspuns (pentru Honeyyy):

Alege şi tu document Microsoft office.doc
Încearcă şi http://cristianls.ro/......ntele-etc/
Mai încearcă cu Recuva, alege toate fişierele.doc şi recuperează-le pe toate şi încearcă-le manual pe toate.
Dacă tot nu găseşti ar trebui să te duci la o firmă cu hard diskul tau să îţi găsească acel fişier.

| Honeyyy explică (pentru Anonimuserr):

Cu Recuva nu.mi apare absolut nimic din ce vreau.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Honeyyy):

Ia incearcă Lost File Recovery şi Overwritten file recovery.

| Honeyyy explică (pentru Anonimuserr):

I-am dat acum cautare cu local file recovery, sa vad daca apare.

| Honeyyy explică (pentru Anonimuserr):

E ciudat pentru ca altele imi apar... Pe data de 6, joia trecuta am sters wordu, si cele care le-am mai sters si de pe 10 imi apar.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Honeyyy):

Mai fă teste mâine poimâine. Câte softuri ai instalate acum în PC pentru a recuperea fişierele şterse?

| Honeyyy explică (pentru Anonimuserr):

Destule sad

| T0T a răspuns:

Încearcă cu System Restore... Dacă nu reușești, degeaba, cred.

| LoveSleep a răspuns:

Ce windows ai?

| Honeyyy explică (pentru LoveSleep):

| LoveSleep a răspuns (pentru Honeyyy):

Dai click dreapta pe Computer –-> Properties -–> System Protection –-> Configure şi dai pe prima opţiune.

Apoi click dreapta pe director – Properties – Previous Versions, iar de acolo selectezi una dintre versiunile mai vechi ale directorului.

| Honeyyy explică (pentru LoveSleep):

Care director? :-s

| Anonimuserr a răspuns (pentru Honeyyy):

Director de firmă laughing

| LoveSleep a răspuns (pentru Honeyyy):

Folderul în care a fost documentul.

| Honeyyy explică (pentru LoveSleep):

Este vorba de un word care era pe desktop...

| LoveSleep a răspuns (pentru Honeyyy):

Credeam că e vorba despre un word care era intr-un folder...
Cauta pe net, sunt destule metode, programe. Acolo sunt explicate mai bine.

| Honeyyy explică (pentru LoveSleep):

Prima parte am facut.o dar apoi habar nu am...

| Lawliet14 a răspuns:

Sper sa reusesti! sad

| aalexei a răspuns:

Cred ca ai facut o greseala MARE cand ai instalat tot pe disk C: programe pentru recuperare, deoarece, sectoarele care contineau informatia cel mai probabil au fost rescrise cu date noi. Deaceea si recuva nu-ti arata documentul. Trebuia sa lansezi recuva de pe stick.
Cu parere de rau, daca sectoarele au fost rescrise, macar partial, nu exista nici un soft (de care stiu eu, am testat vreo 8 softuri de restabilire a datelor) care sa-ti restabileasca documentul in intregime. Alta data fiti mai atenti, sau apelati la cineva care cunoaste, inainte de a face ceva.