| Transformice1 a întrebat:

Samsung Galaxy A5 2016 vs. Huawei P9 Lite

6 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Diferenta intre cele doua o vezi foarte clar aici: http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7789&idPhone2=7983

La pret sunt aproape asemanatoare, eu as tinde sa alegi A5 pentru fast charging-ul bateriei si Corning Gorilla Glass

| Harley18 a răspuns:

Care iti place tie mai mult nu putem decide noi pentru tine!winking
Eu m-am plictisit de Samsung deja as merge pe Huawei P9. tongue

| Bandit288 a răspuns:

Huawei P9 Litewinking

| DavidoiuMihai1 a răspuns:

Dupa parerea mea Samsung Galaxy A5, el are ecranul destul de bun(Gorilla Glass 4),adica este chiar foarte bine, de fapt are aceeasi protectie si pe spate, display-ul este destul de bun, camerele sunt aceleasi, bateria(nu cred ca ar putea conta), rezista mai mult la P9 Lite.Huawei este mai bun la jocuri, are ceva in plus fata de A5, mult mai bun,sistemul de operare tot mai mare,senzor de amprenta, are carcasa de metal, pretul este mult mai mic, procesor mai puternic, iar Samsunguri-le de obicei se blocheaza si s-ar putea sa se stinga, asa fac unele(nu toate..in concluzie P9 lite este mai bun. Sper ca te-am ajutat si ca a fost de folos.

| AkaPortocalala a răspuns:

Huawei