| AndreyHKS a întrebat:

Sarbatori Fericite Tuturor! La mine nu prea sunt, deoarece imi tot da batai de cap un calculatorul.
Placa de baza : MSI MS-KT4V ( V1.0) [Nu are interfata pentru RJ-45 ]
Placa de retea: Realtek 8139D
Inainte am avut modemul de la internet pe USB, iar acum mi-am luat HG520b. Ulterior mi-am luat placa de retea.
Toate bune si frumoase, pana cand intr-o dimineata a inceput sa faca figuri.Se incarcau paginile foarte greu si nu mai downloada nimic de nicaieri.
Am schimbat slotul PCI, am schimbat 3 Windows-uri (XP SP2, XP SP3, WIN7), am verificat FireWall-ul, am pus placa pe alt calculator(merge perfect), dar asta.NIMIC!

Am o banuiala ca placa de baza este defecta, deoarece cand intru in bios se vede cam straniu(albastru, galben, rosu).

Ce poate fi? Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Ce placa de retea ti-ai cumparat ulterior?

| Kylexy a răspuns:

Pot sa te intreb de antivirus ai? daca ai nod32 dal afara ca e praf iti ingreuneaza banda de net chiar si cu batranul explorer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SNIC-RT100 10/100 MBPS NIC-PCI.

Nici macar nu am pus antivirus.Imediat dupa ce reinstalam Windows-ul intram pe internet si... nimic.

O sa-l arunc in zapada in curand. Help sad

| AndreyHKS explică:

Realtek 8139D Snic-RT100 10/100 MBps NIC-PCI.

Nici macar n-am pus antivirus. Cum reinstalam Windows-ul, intram pe net si... nimic. Ii dau foc, il arunc in zapada.