| silviu987 a întrebat:

Saut TPU.
Am si eu o problema nu pot sa ma conectez la net prin wi-fi si ma conectez la net cu cablul din spate de la modem, imi spuneti cum sa remediez problema.
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| m1dn1gh7 a răspuns:

Bună. Deci dacă tu primeşti net de la RDS sau altă firmă, şi îţi pui router care se conecteză în spatele PC-ului şi vrei să ai şi net în casă şi la PC, atunci trebuie să chemi pe cineva care se pricepe să ţi-l rezolve, sau cumperi un stick, e aproximativ 30 de lei, şi ai net pe el pentru calculator.
Baftă!

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai modem sau router?

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Verifica daca e de la PC sau de la modem. Daca prinzi alt semnal wirelles pe pc inseamna ca e de la modem.
In functie de cauza poti sa mergi fie la cei de la care ai internetul si iti vor da alt modem, fie iti duci pc-ul la reparat.

| silviu987 explică:

Au fost conectat gresit cablurile de la modem in router