| vioery a întrebat:

Scanez problemele cu microsoft fix it si la sunet imi zice ca the audio device you selected is currently turned off in windows. poate de asta nu-mi merge nici sunetul. dar nu stiu unde sa intru sa dau on.placa de sunet nu e arsa, iar driverele le am puse.am realtek si windows in italiana (poate de asta nu stiu ). merci mult sau ziceti-mi alte solutii sa rezolv cu sunetul

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Dupa ce ajungi la hardware - cum zice cretzu - selectezi placa ta de sunet din lista si te uiti jos sa fie Use this device (enable)

1 răspuns:
| cretzu_1789 a răspuns:

Poti intra in control panel la sounds and audio drivers dupa aceea sus in casuta care se deschide dai hardware selectezi audio codec si dai clic pe troubleshoot si urmezi instructiunile ca iti va zice tot ce vrei despre calculatorul tau cu tot cu probleme.