| CsT96 a întrebat:

Am o problema cu sunetul si nu stiu cum sa o rezolv in afara de reinstalarea windows-ului, iar asta nu ar fi un motiv tocmai bun de a o face. Pur si simplu, cand intru in Control Panel la Dispozitive de sunet si audio, la dispozitiv sunet zice "Dispoizitiv sunet lipsa". Ce este de facut?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu ai driver de sunet instalat! O sa-ti dau un program cu licenta pentru a-ti instala cele mai noi drivere + driverele lipsa. Vezi mesaj privat.

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Sa instalezi driverul de sunet! Ce placa de baza ai? Ce sistem de operare si pe cati biti? In Start ->run ->dxdiag ->sound -> ce iti apare acolo?
Sau intra aici http://www.ma-config.com/en click pe ->Start the detection click pe Installation (instaleaza agentul My-Config). Dupa instalare click pe ->Start the detection, il lasi sa scaneze apoi intra in ->My drivers si instaleaza driverele vechi sau lipsa.

| CsT96 explică (pentru neluL):

Uite, cel mai simplu este sa iti dau un printscreen la dxdiag > sound
[IMG]http://i.imgur.com/57gQsBd.png[/IMG]

| CsT96 explică (pentru neluL):

Http://i.imgur.com/57gQsBd.png Poftim un printscreen cu sound.
Am windows xp, iar biti, cred ca 32, din cate imi aduc aminte, pentru ca nu ii mai gasesc.

| neluL a răspuns (pentru CsT96):

Nu ai driver de sunet instalat! O sa-ti dau un program cu licenta pentru a-ti instala cele mai noi drivere + driverele lipsa. Vezi mesaj privat.

| horia2012 a răspuns:

Ce placa de baza ai?

| stlucian a răspuns:

Vezi ce placa de sunet ai! Ce e? Laptop/pc? Ce win?
In functie de ce ai instalezi driver-ul audio pentru placa ta.La asta se refera daca win e pe 32 sau 64 biti daca e win XP/7/8 etc thumbs up
Sunt multe variabile pentru un driver chiar daca e doar pentr sunet.Placa audio poate fi 2.1/3.1/5.1 si altele printre care si conexiunea microfonului...
Deci mai multe detalii.

| Doctorfishadi a răspuns:

Nu ai driverele de sunet i-a 3d chip si reinstaleaza driverele!

| NoName234 a răspuns:

Stai calm instaleaza driverele de la cd-urile care au venit cu pc-ul.
Funda?

| Sosetuta a răspuns:

Placa de sunet ai instalato? sa stii se mai intampla ca de la errorile de la pc sa se dezinstaleze am patino eu cu placa de retea sau draiverarru de sunet vezi