| EuAla a întrebat:

Scuzati categoria dar e urgent! Vreau un driver video pentru windows xp in afara de sis vga driver. FUNDA! pls help me!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descarca de aici www.drivertoday.com instaleaza-l scaneaza si descarca e usor driver video pentru xp nu exista pentru card video da.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cum adica vrei un driver video pentru XP? Sunt peste 10.000 de drivere pentru XP. Care din ele? Driverul se alege in functie de placa video (modelul ei) asa ca trebuie sa stiu ce placa video ai si apoi daca sistemul de operare e pe 32 sau 64 BIT.

CUM AFLI CE PLACA VIDEO AI?
Uite 3 moduri:
1.
start->run-> scrie devmgmt.msc (enter)
apoi la Display Adapters click dreapta select Propierties.
2.
start->run-> scrie desk.cpl (enter)
Apoi la Settings vezi informatiile
Apoi la Advanced poti sa vezi detalii despre placa ta /
3.
start->run->dxdiag (astepti sa incarce)
si apoi la Display vezi informatii (aici poti sa faci optional si teste pentru directDraw si Direct3D )

| djdani1 a răspuns:

Daca nu ne spui doar firma pe care placa video(Nvidia, Ati)nu te putem ajuta.