| lexu23 a întrebat:

Scuze daca am gresit categoria. De ce scrie asta cand bag orice tip de card in contul meu de Google? "Formă de plată nevalidă sau neacceptată."

Răspuns Câştigător
| DoctorWh0 a răspuns:

E google. Atata timp cat nu are pe telefon/ pc o forma de keylogger atunci ar trebui sa fie 100% sigur. Sunt sute de mii de oameni care pun carduri pe Google, si nu au absolut nici o problema

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Te pomenesti ca esti victima unui furt de identitate a cartilor bancare!
Ia legatura IMEDIAT cu toate bancile care ti-au emis cardurile si suspenda acele conturi!
Totodata, descarca AVG antivirus pe telefonul tau si scaneaza-l si online cu Eset antivirus online pentru eliminarea atacului!

Cel mai util ar fi o resetare de fabrica a telefonului, dupa care sa-ti reinstalezi DOAR aplicatiile strict necesare, cunoscute ca SIGURE.

| danut a răspuns:

Nu mai baga carduri pe NET, singura forma de plata pe care o poti folosi fara probleme este PayPal, fa-ti un cont acolo.

| DoctorWh0 a răspuns (pentru danut):

E google. Atata timp cat nu are pe telefon/ pc o forma de keylogger atunci ar trebui sa fie 100% sigur. Sunt sute de mii de oameni care pun carduri pe Google, si nu au absolut nici o problema

| Sn4k3 a răspuns:

Daca sunt bune cardurile (Visa/Mastercard), da-le email si spune-le problema.