| oceanoflove a întrebat:

Se intampla ceva daca încarci de la o baterie externa compatibilă doar cu o anumita marca cu o altă marca?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Difera doar puterea bateriei externe pentru diferite dispozitivelor. Daca au putere mica se incarca mai incet.

| sierra1 a răspuns:

N-ar nimic, importantă e tensiunea livrată (și curent suficient)

| CarcotasulVesel a răspuns:

"marca" e amperajul scris pe incarcator, adica practic, puterea incarcatorului

EVIDENT CA ASTA NU SE APLICA LA O CHINEZARIE
unde pot sa scrie ca incarcatorul are 468546168984amperi
si de fapt sa aiba 0. 1amperi cu cadere (nu face fata la putere)

| Boldea_Ady_1996 a răspuns:

În general nu. Anumite baterii spun ca sunt compatibile cu anumite brand-uri deoarece au voltaj mai mic/mare. Dar dacă voltajul livrat scris pe baterie corespunde aproximativ cu cel ce trebuie primit de dispozitiv, nu vad care e problema. Sper să-ți fie de folos!