| pricote a întrebat:

Se mai poate recupera un cont de Instagram compromis?
Am contestat decizia, îmi pot recupera contul? A mai pățit cineva la fel?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Dacă contul dvs. de Instagram a fost compromis și ați luat măsuri pentru a îl recupera, trebuie să contactați echipa de asistență a Instagram pentru a vă ajuta să vă recuperați contul. Puteți să o faceți prin intermediul opțiunii "Ajutor" din setările contului dvs. sau prin intermediul formularului de contact disponibil pe site-ul lor de asistență.

Este posibil să fie necesar să le furnizați anumite informații pentru a vă ajuta să vă recuperați contul, cum ar fi numele de utilizator, adresa de email sau numărul de telefon asociate contului dvs. și orice detalii relevante despre compromiterea contului dvs. (cum ați observat că contul a fost compromis și ce pași ați luat imediat după aceea).

Dacă Instagram a închis contul dvs. după ce ați contestat decizia, ar trebui să contactați echipa de asistență pentru a discuta situația și pentru a vedea dacă există opțiuni disponibile pentru recuperarea contului dvs. Este posibil să fie necesar să furnizați informații suplimentare pentru a vă ajuta să vă recuperați contul, cum ar fi dovada că ați contestat decizia și că ați luat măsuri pentru a vă proteja contul în viitor.

Este important să rețineți că Instagram are anumite reguli și politici pentru care trebuie să se conformeze și că este posibil să nu fie în măsură să vă recupereze contul dacă a fost închis pentru o violare a acestor reguli sau politici