| sweetgirl_1922 a întrebat:

Se merita sa iti cumperi Nokia 5800?

1 răspuns:
| ΔH a răspuns:

Nu.
Prea gros, are ecran rezistiv (naspa), si nici la performante nu exceleaza foarte bine in comparatie cu altele, si sistemul de operare e naspa rau.

Si vad ca esti fata, la banii aia ti-ai putea lua un telefon mult mai elegant, frumos, performant... de ex. mai pui un milion si-ti iei Motorola Defy,
Are o rezolutie enorma, ecran foarte mare, ecran capacitiv, e mult mai subtire, mai elegant, are putere de procesare mai mare, are 512mb ram, are sistem de operare android 2. 1 upgradabil la 2. 2, nu ca prostia de symbian.

Acum, depinde si de nevoile tale.
Eu mi-as lua Defy fiindca intr-adevar am nevoie de el, dar daca esti genul de persoana care foloseste telefonul doar pentru a vorbii, mai bine nu dai atati bani pe el.

Daca-ti place Defy, si vrei sa-l iei, ai grija de unde, ca preturile difera foarte mult.
De exemplu la internity este 1050ron, iar la telefonultau este 1450ron.