| Alexutzu28 a întrebat:

Se merite sa fac root la telefon Samsung galaxy s duos?
Pierd garantia daca ii dau root?
Ce pot sa fac cu telefonul daca i-am dat root?

Răspuns Câştigător
| Eduarrdinno a răspuns:

In unele cazuri pierzi garantia dar in majoritatea cazurilor nu au nicio treaba.

Pai daca ai root la telefon poti detine controlul la,,tot ce misca": Poti sa setezi frecventa la procesor sau chiar sa-i faci Overclocking, sau sa-i dai trim, sa folosesti programe de Backup totale, sa setezi parametrii de procesare, sa modifici variabilele din registrii etc.
Dar eu nu am reusit sa fac root la un Galaxy Y este destul de greu. Du-te la un GSM sa iti faca root.Nu costa mai mult de 40 lei, hai 50 dar nu cred.
Nu iti recomand sa te bagi tu sa-i faci root ca s-ar putea sa gresesti ceva pe acolo sau sa modifici ceva pe la el si sa-l faci varza si chiar daca ii dai revenire la setarile din fabrica root-ul nu se sterge decat setariel, jocurile si aplicatiile. Bafta!

Funda?