| ZaZZa a întrebat:

Se poate instala Windows XP daca laptopul a avut instalat Windows Vista de cand l-am cumparat?

16 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Instaleaza 7-ele. tongue Il limitezi cu XP prea mult, doar pentru ca te-ai obisnuit tu cu el sau ti se pare complicat Vista. Dar e aiurea, cand ai dat bani pe laptop, ai dat bani si pe Windowstongue. Asa ca faci o prostie.

| costyvas a răspuns:

Nu stiu daca te'ai apucat inca de modificari, dar VERIFICA PE SITE"UL PRODUCATORULUI DACA SUPORTA Windows XP(lucrez in domeniu si stiu ca daca nu e trecut pe site, o sa ai numai si numai probleme cu acest laptop). Cat despre XP, recomand sa incerci Win7(XP nu se mai produce de Microsoft de cel putin 1 an) pentru ca e mult mai stabil, are un motor mai bun si mai rapid bazat pe Kernell si nu CMD. Deci in concluzie, alege Windows 7(restul windows'urilor nu se mai produc) si verifica daca suporta XP(in cazul in care chiar vrei prostia aia de XP). Costi

| unicka a răspuns:

Daca ai drivere pentru XP da

| cristi202 a răspuns:

Calculatorul e una (partea de "hard", adica partea fizica), sistemul de operare e alta. Poti avea calculator prost, ca primul al meu, care si azi merge (Pentium II la 450 Mhz), si merge bine daca il pornesc, si are XP-ul, sau poti avea un calculator superperformant care sa ruleze Windows 98. Desigur ca primul meu calculator nu va merge cu Windows Vista sau 7, caci ai anumite cerinte din partea sistemului de operare in ce priveste partea hard, insa, daca tii cont de asta, poti sa pui pe calculator orice sistem de operare vrei, fie Windows, Linux, sau orice altceva. Nu stiu cum functioneaza Vista, am auzit ca e slabut, 7 ar fi mult mai bun, insa eu tot "indragostit" ramin de XP, pentru ca a fost (spun "a fost"?!?- mda, in curind se va "duce" si el) unul din cele mai bune sisteme de operare, si inca este din acea cauza mult folosit.

| qwerty a răspuns:

Sigur ca da.

| zxsds a răspuns:

Da, se poate! O problema ar fi driverele, verifica pe siteul producatorului daca are drivere pentru XP. Asta ca sa nu te doara capul mai incolo.

| Cosmin. a răspuns:

Bineinteles, vei avea nevoie de driverele pentru xp, care le gasesti pe site-ul producatorului.

| craniul a răspuns:

Poti instala si xp si 2000 si 98 etc stai fara griji asta depinde de tine ce vrei sa ins bft

| robert09 a răspuns:

Da

| AlinPlaya a răspuns:

Da... fara probleme
Ave!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU, nu poti instala o versiune normala de xp... trebuie una modificatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da normal

| Dan23 a răspuns:

Da merge happy

| gaby_4012 a răspuns:

Da.Succes!

| it_7416 a răspuns:

Normal ca poti instala windows xp, dar eu in calitate de expert it iti recomand sa bagi 7(daca ai resursele necesate)big grin