| -'anonimaA'-anti-fundita- a întrebat:

Se poate oare ca din cauza unei cartele sa mi se inchida telefonul? adica am una de orange si cand o bag nu mai sta deschis telefonul si cand bag de vodafone nu se mai inchide:-s?

2 răspunsuri:
| Pure.Sunshine a răspuns:

E posibil ca telefonul sa fie blocat in reteaua Vodafone. Asta inseamna ca nu accepta alte tipuri de sim-uri. Daca telefonul e cumparat de la Vodafone cu siguranta asta este problema, cu exceptia cazului in care l-ai decodat.

| kiddutssa a răspuns:

In primul rand cartela nu poate afecta inchiderea si deschiderea telefonului mobil. Intradevar cum spune si "Sunshine" este posibil ca telefonul tau sa fie codat intr-o anumita retea, in cazul de fata in Vodafone. Insa as vrea sa stiu cum adica "nu se mai inchide telefonul cand pui cartela de Vodafone"?