| deejay a întrebat:

Am un telefon si e codat pe Vodafone, mai exact pot sa pun in el doar cartele Vodafone si as vrea sa pot baga si orange... imi poate sp cineva ce sa fac inbafara sa ma duc la un magfazin Vodafone? funda; x

2 răspunsuri:
| tudorr a răspuns:

Scrie pe google numele complet al telefonului si scrie si decodare. O sa gasesti ceva chestii de genu ca trebuie sa bagi un cod sau sa suni la un nr.Depinde de telefon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi depinde de ce telefon ai. Încearcă să mergi cu el la un service să îl decodeze dar, ia în calcul că nu toate tipurile de telefoane se pot decoda şi că există riscul să îţi afecteze softul(asta dacă ai unul sofisticat şi relativ nou(2008-2010 fabricaţie)) că de foarte multe ori boxurile din service-uri nu prea sunt actualizate cu cele mai noi versiuni de soft pentru telefoane, ceea ce și printr-o eventuală re softare poate duce astfel de neplăceri.succese