| andreibadeaUK a întrebat:

Se poate primi upgrade-ul la Windows 10 cu o versiune de Windows 8.1 piratata?

7 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Nu.

| sltlp a răspuns (pentru Jipa95):

Ba da, chiar Microsoft a spus. Si te asigur eu ca toti au primit email si cerere cu update la win 10 fie ca e windows pirat sau nu(stiu sigur...). Acuma e nitel suspect(ma gandesc la privacy) ca in rest nu are ce sa fie problematic la acest windows 10 gratis.

| Jipa95 a răspuns (pentru sltlp):

Asa si ai facut un rahat si mai mare. Mare greseala faci daca updatezi un sistem de operare piratat/crakuit cu unul cu o licenta limitata. Nu te gandi ca Microsoft iti va oferi licenta nelimitata.
Si sa nu mai spun cum sa sa se comporte sistemul de operare original instalat peste unul crakuit. Nu o sa-ti mai booteze corespunzator, nu vor merge multe lucruri prin el. O reala bucurie.

CEI care aveti windows 7/8 fara licenta piratate nu faceti update la 10, chiar daca este gratis!

| danutzu96 a răspuns (pentru Jipa95):

Cam ai dreptate... Ca, dubios ca Microsoft da licente la toata lumea.
Insa ce nu a citit toata lumea este ca licenta este pe un an. Dupa esti nevpoit sa cumperi/ bagi iar crackuit.

| sltlp a răspuns (pentru Jipa95):

Ba faceti update si vad ca tu vorbesti aiurea. Ei au precizat foarte clar ca este valabil inclusiv pentru pirati. Si cum o sa se miste? O sa se miste normal, doar ca normal, adio activare. Activarea nu modifica tot sistemul de operare, clar. Plus ca iti garantez eu, ca o sa mearga idem fie ca e pirat sau nu cand faci update.
Iar asa daca vrea cineva sa fie super smooth normal ca o sa faca o reinstalare, indiferent ca e pirat sau nu.

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a răspuns:

Uite ca eu n-am primit notificarea si il am piratat Windows 7 Ultimate big grin

| AnGel032 a răspuns:

Da, se poate. Mi se pare ca pentru asta au creat Windows 10, pentru cei care folosesc versiuni piratate. Eu am Windows 7 piratat si am primit notificarea.