| user5493 a întrebat:

Se poate repara un HDMI rupt de la o placa de baza a unui laptop, fara sa fie nevoie de inlocuirea totala a placii?

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Da se poate se deslipeste de pe placa de baza si se pune altu. dar asta ar fi bine sa mergi la un service cu el...

3 răspunsuri:
| Dragotta a răspuns:

Service

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contează în funcție de cum/unde e pozitionat, dacă te descurci, poți încerca așa:
Folosești un solder iron (nu pistol de lipit! din cauza câmpului electromagnetic) si flux pentru a dezlipi conectorii, iar pentru inlocuire acelasi flux si fludor.

| zanfir4321 a răspuns:

Daca cablajul de pe placa este intreg da se poate repara cu usurinta