| Crs_Ionut_2000 a întrebat:

Salut am si eu un s5 si i-am rupt un pin de la sim se poate repara doar pinul fara inlocuirea cititorului

1 răspuns:
| 28cosmin a răspuns:

Dacă ai rupt un pin la cititorul de cartelă sim va trebui înlocuit cu tot suportul de citire a cartelei sim.
Deoarece nu există să schimbi un singur pin, apropo nici nu știu dacă există să schimbi suportul de citire, eu nu am auzit asemenea cazuri, dar mult succes poate există dar chiar dacă există nu îți schimbă nimeni un singur pin ori schimbi toți pini ori numai schimbi de loc și îți cumperi alt telefon.