| mariusvl_6613 a întrebat:

Se poate sa maresc viteza la net, am un stick usb de la vodafone si merge ca dracu, nu descarca cu mai mult de 20kb/sec, ii pot face ceva sa descarce mai repede sau ma duc sa le dau in cap cu el celor de la vodafone? crying

7 răspunsuri:
| ronin33dan a răspuns:

Descarci cu atat pentru ca ai depasit traficul alocat lunar pentru abonamentul tau. Tu este posibil sa ai trafic inclus in abonament de maxim 8Gb, daca spre exemplu tu ai descarcat 2 filme in format dvd, adio viteza.Eu am stickul si merge super bine pana depasesc traficul! NU poti face nimic sa maresti viteza.Sorry! Schimbati internetul, treci pe RDS! Succes!

| Minks a răspuns:

Du-te si da-le cu el in cap.

| alexgogo a răspuns:

Ai un trafic recomandat, de obicei 1. 5 gb. dupa ce-l depasesti iti scade viteza. n-ai ce sa-i faci, asa merge.

daca pui cablu mai lung, exista pierderi pe cablu. daca nu ai semnal bun, poti face urmatoarea chestie: cablu usb de calitate, cu pierderi mici. modem-ul alimentat separat. conexiunea sa se faca pe un port compatibil usb 2. 0. antena externa, yagi, de la topex (google). cablu antena cu pierderi cat mai mici. adaptor de la antena aurit.

succes

| Tlbi a răspuns:

Marire viteza net prin modem USB? dA! http://xux.ro/viteza-mai-mare-la-net-prin-modem/

| HaiHui4Ever a răspuns:

Daca ai 3g in localitate, ai descarcat prea mult. O sa revina viteza, luna viitoare. Incearca cu adsl de la romtelecom

| Dangero5 a răspuns:

Ce ai tu se numeste internet wireless si ca sa mearga "mai bine" este nevoie de un semnal bun. am auzit de o metoda care a dat roade: montarea modemului pe un cablu mai lung si pozitionat in spatii inalte(galerii, tocurile geamurilor, podul casei) Bafta si sa-mi spui daca a mers!

| mariusvl_6613 explică:

Probleme de semnal nu am, am 3g si 2 linii la semnal, asa am tot timpul, viteza e de 7, 2mb/sec. intr-adevar cand nu depasesc viteza merge de rupe, dar nu mi-a mers mai mult de 1 saptamana cu viteza normala. am facut contract pe 2 ani si nu mai pot rezilia contractu pentru ca il am de 4 luni, pana acum a mers cat de cat, dar sa dai 46ron degeaba nu prea iti vine. (tanks de raspunsuri...)