| anonim_4396 a întrebat:

Se pot sterge deodata toti prietenii de pe Facebook fara a da click pe fiecare nume in parte? Cand selectezi sa inchizi contul definitiv iti cere sa confirmi alegerea prin e-mail, sau numarul de telefon pe care s-a deschis contul de F.B respectiv?

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inchizi contul!

| Catrice a răspuns:

Da,închizi contul.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Vreau sa fiu 100% sigur ca se vor sterge toate detaliile despre mine, Deja am sters toate pozele, paginiile apreciate etc tot in afara de rubrica de prieteni unde sunt prea multe nume sa sterg fiecare separat. Si dupa aia dau Inchidere cont, dar voare fa solicita confirmare prin e-mai sau numar de telefon?

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde cu ce te loghezi.

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Nu mai am acces nici la e-mail nici la numarul de telefon. Stiu doar numele la e-mail pe care ii facut contul si Parola la f.acebook

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e sad

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Dar o sa iti ceaara sa confirmi stergerea Pe E-mail sau Numarul de telefon de acolo?

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca da

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu. Îți va cere doar să introduci parola apoi vei primi o notificare pe ecran unde vei fi înștințat că a fost șters contul.

| ywar a răspuns:

Esti cautat? Ai facut vreo fapta de fapta, prevazuta de art. tspe din noul cod penal? happy

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Ma cauta si Bin Laden laughing, E un cont la care n-am mai avut acces de aproape 10 ani, recent am gasit parola si am inceput sa sterg tot, nu vreau ca persoanele din lista sa isi mai aduca aminte nici macar de numele meu. Si sa pot sterge absolut tot tot, la ei la prieteni sa nu mai figurez

| ywar a răspuns:

Facebook-ul este in general o forma de control. Poate ca am o varsta si gandesc in alt fel, dar cred ca retelele de socializare nu-s altceva decat metode de a colecta date si obiceiuri despre oameni, Uriase baze de date. La-m inchis acum 4-5 ani si inchis a ramas. Nu pierzi nimic daca inchizi un cont. Ma indoiesc insa ca datele aferente nu raman stocate undeva. Lucrez intr-un domeniu aproape militarizat si operez cu date si chestiuni tehnice zi de zi. Am vazut multe magarii la viata mea. Pacat ca oamenii nu stiu sa se apere mai mult.

| anonim_4396 explică (pentru ywar):

Stiu foarte bine, si Nu am chestii la care te referi tu ci doar copilarii, pe contul ala nu m-am logat de 10 ani, iar acu sunt total schimbat cu alta mentalitate. Exemplu o fata a cautat dupa mine, a gasit contul ala de Facebook si a citit toate comenturile aiurea de la pozele mele.
Am si uitat de existenta contului, si nu ma puteam loga nestiind adresa/parola. M-am chinuit o gramada pana am ghicit parola, ca se bloca logarea dupa cateva incercari nereusite.