| Katsu a întrebat:

Seara buna, acum cateva ore un prieten mi-a instalat windows 7 si am realizat ca mi-am pierdut driver-ul de la placa audio. De aproximativ 2 ore caut pe net dar nu gasesc si ce gasesc imi da eroare. V-as fi foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta sa rezolv problema. M-am uitat pe placa si scrie Intex SCL1 dar nu am gasit nimic, sau poate nu am cautat unde trebuia.

10 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Placa ta audio ar trebui să funcționeze cu plug and play, desigur pe un Windows original nu unul contrafăcut.
Oricum nu te costă nimic să deschizi frumos automatic updates și să te uiți la imnporant updates și la optionals updates.
Windows 7 NU e Xp, așa cum o crezutt „meșteru"(Dorel) ce ti l-o instalat.Precis o oprit Automatc Updates.
Acolo ar trebui să ai driver-ul. Dacă nu cauta în cutial plăcii audio ca ar trebui să ai un mini cd cu driver-ul, deși cam toate Intex-urile, chiar și camerwele web de la Intex lucră cu plg and play.
Succes

| JohnnyBi a răspuns:

Driver genius! cel mai bun

| Lex169 a răspuns:

Este cu 4 sau cu 6 canale?

| King18name a răspuns:

Descarci programul > driver genius!winking

| pvg a răspuns:

Problemele ar putea fi: 1. prietenul tau a oprit automatic updates. 2. windows contrafăcut 3. restul variantelorlaughing
. descarca driver slim si gata problema rezolvata

| nistorsebi99 a răspuns:

Omule, Windows 7 iti gaseste automat drivere, nu trebuie sa bagi tu laughing, pe bune acum, prietenul tau nu ti-a spus de asta?

| anonim_4396 a răspuns (pentru nistorsebi99):

Cel mai probabil si prietenul sau se pricepe foarte bine...e genul ala de instaleaza la toata lumea ca sa le mearga calculatoarele la fel de prost ca al lui happy