| florin1979 a întrebat:

Seara buna! merge asta http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/ pe o placa de baza am3 + si phenom x4 955? astept variante, dar in jur de 500 RON!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Placa ta are slotul PCI-e x16 in varianta 2.0. In acest caz poti folosi orice placa video mai putin cele cu slot varianta 2.1. Variante nu-ti dau. Intra pe Shopmania, Price.ro sau alte siteuri asemanatoare unde-ti dau variante de preturi si alege-ti placa care-ti place. Varianta cea mai buna e cea cu racire activa (daca o folosesti intens pentru jocuri sau desen tehnic). Conditia este sa ai si sursa puternica. Sursele obisnuite au cam 75% din puterea scrisa pe ele. Real power sunt mai bune.

3 răspunsuri:
| florin1979 explică:

Http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/gigabyte/ga-990fxa-de/ asta e placa de baza, dar nu stiu de ce nu se poate accesa linkul:(( deci este gigabyte GA-990FXA-D3

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu ne-ai spus codul placii de baza. Placa video are PCI-e 16, varianta 2.0. Placa ta de baza trebuie sa aiba un cod de litere si cifre. Daca spui acel cod se poate rezolva totul.