| SorinELoo7 a întrebat:

'seara TPU! Am un telefon Nokia 3120 clasic care nu prea prinde semnal (semnalul ii vine rar o liniuta sau doua)... Se mai poate face ceva la acest telefon?

10 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ai scapat telefonul sau l-ai trantit de pierde semnalul? Daca nu, poate fi o eroare de soft si cu o simpla resoftare isi revine.

| SorinELoo7 explică (pentru JustCosmin):

Sai resetez softul?

| JustCosmin a răspuns (pentru SorinELoo7):

Poti incerca, asta daca stii ca nu l-ai scapat sau trantit pana cum.

| SorinELoo7 explică (pentru JustCosmin):

Mi-a cazut o singura data din mana...

| GroparuVesel a răspuns:

Ahem...nu stiu daca ar fi o solutie logica, ar fi cel mai neasteptat lucru sa il duci la reparat.In nici un caz sa nu te duci la reparat ca poate ti-l repara.

| SorinELoo7 explică:

Pai se mai poate repara ca sa pot prinde semnal ca pe oricare telefon? eu stiu ca faza cu semnanul nu se mai repara...

| ℜëßëℓå a răspuns:

Pote nu-i de la telefon, ci de la locul unde stai.
Si apropo, nu-l duce la service ca iti rezolva problema asta si iti face alta problema la telefon, crede-ma stiu!

| SorinELoo7 explică (pentru ℜëßëℓå):

Oricum trebuie sa repar ceva la el: butonul de marire volum nu fuctioneaza si nu are nici butonul ON/OFF

| ℜëßëℓå a răspuns (pentru SorinELoo7):

Ti-as recomanda sa iti iei mai bine un alt telefon.

| anonimanonimanonimanonim a răspuns:

Poate l-ai trantit jos i s-o fi rupt antena ori i-a iesit metalul care izoleaza circuitul gsm de radiatii electromagnetice
du-l la reparat