| HanNnibaL a întrebat:

Servus! Cum pot sa aflu ce placa de baza am in PC si unde pot sa vad ce sloturi are ex (pci express 3.0) pentru ca am nev. de o placa video dedicata si nu stiu unde e scris pci-ul. Si apropo ce trebiue sa mai iei in considerare cand iti cumperi o placa video, cum afli ca e compatibila cu PC-ul tau in afara de pci express...

Răspuns Câştigător
| itsoft a răspuns:

Du-te in start RUN si aici scrii dxdiag si dai enter si la Sistem Model iti spune modelu placi de baza si te duci pe sites original si verifici

1 răspuns:
| sltlp a răspuns:

Ps: poti pune o placa video pcie 3.0 pe 2.0 sau 2.0 pe 3.0.