| laurentiu80 a întrebat:

Si-a mai luat cineva teapa pe okazii.ro? Eu tocmai mi-am luat-o cu o placa video nvidia gts250. Am platit pe ea 250 de lei, si tipul mi-a trimis o trompetea de fx 5200. Am fost si la politie, cum am intrat asa am iesit, iar cand l-am sunat pe tip a zis ca el face o gramada de bani din tepe. mi-a ras in fata. O zis ca si-a luat masina si o duce bine, pentru ca e destept si politia nu are ce-i face! Iar pe contul lui avea 4 calificative pozitive. Asta e!

30 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite aici un alt utilizator care şi-a luat ţeapă:

http://www.TPU.ro/......a-de-baza/

| eandopuncttk a răspuns:

Ai muscato? asta-i viata

| eandopuncttk a răspuns:

Cunosc pe cineva a vrut sa cumpere nu stiu ce telefon. a venit coletu, s-a dus omul in casa si in colet ghici ce avea? C@c@t de caine si un patent ruginit. si a dat vreo 450 de ron.
vezi si c@c@tul de caine ce valoros poate fi?tongue

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Am cumparat o multime de chestii de pe ebay, amazon, dar niciodata de pe okazii. NU am incredere in romani, vrei sa cumperi ceva, cumpara de pe un site mai respectabil (gen eMAG, astia nu-ti trag tepe ).

A, prostia ta a fost ca ai crezut ca poti cumpara o placa video destul de scumpa la un pret asa mic. Daca ceva suna prea bine pentru a fi adevarat inseamna ca e o teapa.

| superdorex a răspuns:

Ce nemernici!

| Pettricaaa a răspuns:

Am un istoric destul de bogat pe okazii.ro, dar niciodata nu mi-am luat teapa, dar am cumparat de la utilizatori care aveau cel putin 50 de calificative pozitive. Te sfatuiesc sa-i faci un raport, ca adiminstratorii okazii.ro sa stie ce fel de oameni utilizeaza site-ul lor si sa-i suspendeze contul!

| Reparatoru a răspuns:

Fai reclamatie pe site, si daca stii de unde este tipul, trimite politia pe capu lui.

| roby_6607 a răspuns:

Inainte sa platesti trebuie sa te asiguri, cere copie de pe factura pachetului trimis, copie de pe buletin, salveaza convorbirile de pe calculator sau de pe telefon, trebuie sa te asiguri ca ai ceva la mana, doar asa poti face plangere la politie, pedeapsa pentru inselaciune e in jur de 2 ani cred, daca depui plangere la politie si aducu si dovezi o sa te caute teparu sa o rezolvati cumva si atunci e la mana ta

| valentinmarian a răspuns:

Eu am luat teapa la un dvd auto, am renuntat la ei si mi-am facut cont pe tocmeli.ro, sper ca acolo sunt mai putini tepari.

| laurentiu80 explică (pentru valentinmarian):

Ar fi mai bine sa lasi user-ul lui de pe okazii

| Alex_DuCu_1995 a răspuns:

Pai frate ce pot sa iti zic esti prost... invata un lucru de acum daca vrei sa nu iei tepewinking nu cumpara produse dela vanzatori ce au 4 calificative pozitive din 4 cumpara si tu doar dela vanzatori care au 100 de calificative pozitive happy sau macar sa fie pe acolo mai multewinking ca alea 4 calificative fac pariu ca sileo dat singur ca nu-i greu sa mai faci 4 conturi p okazii si sa iti dai calificativwinking daca vrei sa cumperi produse depe net happy fi atent la detaliiwinking

| Okaziiro a răspuns:

Okazii.ro are obligatia de a proteja toate partile implicate, pana la atingerea unui verdict pe cale legala, iar pentru orice informatii suplimentare te incurajam sa ne scrii la securitate@okazii.ro.

Okazii.ro colaboreaza strans cu Politia Romana, pentru rezolvarea acestor situatii si implementeaza mecanisme care sa le previna, cum ar fi sistemul Garantia de Livrare.

Daca esti cumparator, urmareste produsele ce au semnalizata Garantia de Livrare, practic, Okazii.ro iti garanteaza ca, daca nu primesti produsul comandat cu Garantia de Livrare sau acesta nu corespunde descrierii de pe site, vei primi inapoi costul produsului, inclusiv costul de livrare. Informatii despre acest serviciu Okazii.ro poti afla aici:
http://ajutor. okazii.ro/cumparare/garantia-okazii.

In cazul in care esti vanzator pe Okazii.ro, serviciul gratuit Garantia de Livrare ii incurajeaza pe clienti sa cumpere de la tine cu aceeasi incredere, la care se asteapta de la orice magazin care le inspira siguranta. Mai multe informatii gasesti aici: http://ajutor. okazii.ro/vanzare/garantia-okazii.

| Victor_Pasere_1980 a răspuns:

Cate calificative avea tipul? si eu vand si cumpar pe okazii, deocamdata merge bine. am luat o mica teapa dar nu prea avea calificative, baiatul, doar 3.

| TMegaokazii a răspuns:

Ok cred ca ai invatat sa cumperi doar cand predarea este personala si sa ii poti face testul de functionare la aparat

| Bogdan_Kandra_1993 a răspuns:

Precum a spus Alex_DuCu_1995, TREBUIE SA FII ATENT la detalii! Eu nu am luat teapa niciodata, dar nu prea am cumparat vreodata ceva de la un utilizator cu sub 50 de calificative, sau chiar daca a fost cazul acesta, m-am uitat la calificativele acelea (putine, cate or fi), si m-am uitat si la calificativele celor care i-au dat celui in cauza, ca sa fiu sigur ca nu le-a "fabricat" persoana aceea la vrajeala.

| dariuszxc a răspuns:

Acum 5 zile am luat si eu teapa cu o pereche de ghete....am comandat nike si mi-a trimis niste "coji" am fost la politie si nimic...

| laurentiu80 explică (pentru dariuszxc):

Degeaba te duci la politie. Sunt altii care dau tepe de mii de euro si scap basma curata. Eu am renuntat la okazii de mult timp, intr-adevar sunt useri seriosi, dar si o gramada de tepari. Lor le usor sa te tepuiasca in primul nu il cunosti, nu te cunoaste..si probabil nu ai sa-l cunosti niciodata. Eu m-am bagat pe ebay Germania, pentru ca stiu ca nemtii au o alta mentalitate fata de a noastra, am cumparat de acolo de la un user care avea 0 calificative (feedbackuri), am facut plata prin paypal, si mi-a trimis un laptop care era peste asteptarile mele..si am platit de 2 ori mai putin cat costa in Romania. Dar acolo e Germania, nu romanica.

| dariuszxc a răspuns (pentru laurentiu80):

Aici ai dreptate...Germania nu se poate compara cu Romania.din pacate! si pur si simplu nu inteleg cum pot acesti oameni sa scape asa usor.inchipuieste-ti ca numele care era scris pe coletul pe care eu l-am primit nici macar nu figura in evidenta populatiei la politie...

| Imi_Plac_Muraturile_pinky_1993 a răspuns:

Eu mi am luat tableta, laptop si multe altelel de pe eMAG...1 sunt seriosi 2 nu platesti trasportul(care vine cu fancourier)3 comdana minima e de 100 de ron si 4 comanzi azi si vine maine

| Imi_Plac_Muraturile_pinky_1993 a răspuns:

Eu mi am luat tableta, laptop si multe altelel de pe eMAG...1 sunt seriosi 2 nu platesti trasportul(care vine cu fancourier)3 comdana minima e de 100 de ron si 4 comanzi azi si vine

| laurentiu80 explică (pentru Imi_Plac_Muraturile_pinky_1993):

EMAG este magazin, okazii nu este magazin.

| Mirceaxo a răspuns:

Eu astept un iphone 4 de 16gb codat pe irlanda pe fanCurier cu totu ca l-am luat doar cu 380lei... o sa revin cu un raspuns sa vedem ii teapa sau nu laughing are doar 6 calificative straight face. Bafta happy

| Bianca_Soreanu_1988 a răspuns (pentru eandopuncttk):

Si ce ai facut?

| laurentiu80 explică (pentru Bianca_Soreanu_1988):

Nu ai ce sa faci, iti zic din propria experienta. Poti doar sa incerci sa o intimidezi, sa recurgi la niste amenintari doar atat. La politie degeaba te duci, nu are ce sa faca pentru ca in primul rand aici nu exista nicio infractiune, pentru ca ai cumparat de la o persoana fizica nu din magazin, fara sa-ti ofere nicio garantie pe ceea ce cumperi.

| zuzuboy91 a răspuns:

Recomand tuturor care au primit tepe sa posteze pe esteteapa.ro cu cat mai multe detalii pentru a se feri altii.
Merci

| RazvyCrazV a răspuns:

Trebuia sa alegi varianta cu predare personala.

| RazvyCrazV a răspuns:

Eu,am comandat un iphone 5 si am gasit in pachet un iphone 2g cu ecranul spart pe care am platit 1500 de ron dar m-am dus la politie si i-am recuperat

| anela55 a răspuns:

E trist ca multi si-au luat tepe iar site-ul nu face nimic.Degeaba se tot baga in seama sa-si salveze reputatia, sunt povesti de adormit copiii.Ei urmaresc sa-i ia comisioanele si atat.NU SE IMPLICA nu va amagiti!

| John1973 a răspuns:

De acea nu se cumpara de pe siteuri ca okazi, tocmai, olx. Sunt niste rahaturi de siteuri. Uite aici un site bun http://bit.ly/1C6mnbK

| Lory2313 a răspuns:

Eu am luat o lampa uv. Am dat comanda de 3 zile prin posta si nu a venit. Se vede ca nu sunt seriosi