| PupicelT a întrebat:

Si tot nu m`am lamurit cum e mai bine pentru laptop in legatura cu bateria si conectatul la priza. thinking Sunt cam grea de cap de felul` meu. laughing Cand tin bateria in el si cand il tin conectat la priza?

Răspuns Câştigător
| Kei a răspuns:

Bateria o tii in permanenta in pc. SA NU CARE-CUMVA SA TII LAPTOPUL IN PRIZA FARA BATERIE.
Il poti tine in priza in permanenta, nu este absolut nicioproblema. Daca ai posibilitatea de a-l tine conectat in priza, lasa-l asa. Daca nu ai posibilitatea asta, poti sa folosesti energia stocata in baterie, si te va tine cateva ore, dupa care il pui la incarcat.

11 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Cind il inchizi, il scoti din priza si scoti si bateria din el. Cind il ai deschis si poti sta cu el in priza, il bagi in priza dupa ce, in prealabil, ai bagat bateria. In caz contrar, o sa iti moara bateria subit la un moment dat. Evident ca daca stai cu el direct in priza fara baterie, risti sa ti se opreasca la prima pana de curent/soc de tensiune mai puternic.

Răspuns utilizator avertizat
| LeeHyoWook a răspuns:

Heiii^^. cand ti bateria in el, il ti si il ti conectat la priza deci efectiv bateria o lasi in laptop, si leptopul il ti conectat la priza. ( funda?)

| Selena0207 a răspuns:

Ca sa-ti mearga mai bine laptopul ii scoti bateria, si il bagi in priza.Si eu am laptop

| Djdavid400 a răspuns:

Poti sa ti bateria in el atunci cand se incarca

| Ciupaciupss a răspuns:

Eu de cand l-am luat l-am tinut numai in prizalaughing daca il mai scot odata la ctv zile ca am trebuie cu el prin alta camera dara pai revine la priza si mai este scos peste minim 2 3 saptamanarolling on the floor

nu stiu ce sa zic astept si eu parerile kelorlaltihee heelaughing

:*:*:*

| MiCuTsAaaa a răspuns:

Bateria sta permanent in laptop. Iar il ti conectat la priza atunci cand e nevoie si te anunta ca nu mai are batieria ( nu mai este incarcat).

| George989 a răspuns:

Poi uite, când ai acces la priza scoți bateria(înainte să-l porenești), și stai cu el în priză, dacă ești plecat folosești bateria fără a fi conectat la priză