| Swal a întrebat:

Sistemul de operare Bada difera de Android? Si daca da, care ar fi diferentele... FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| Malin_Cruceru_1991 a răspuns:

Bada este sistem creat de Samsung parca, care nu se poate modifica.Android e facut de google si oricine poate sa isi bage mainile in el.

4 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Dupa parerea mea Bada e mai simplu si oleaca mai inapoiat fata de Android. Android e oleaca mai greu de utilizat dar iti ofera mai multe

| al3xander a răspuns:

Daca vrei mai multe aplicatii pentru telefonul mobil atunci ai nevoie de android insa daca vrei mai multa securitate pentru telefonul mobil atunci ai nevoie de bada. acum orice dezvoltator de aplicatii mobile creeaza aplicatii si pentru android, pentru bada nu chiar insa problema pe android este ca s-au inmultit virusii (si virusii la telefonul mobil inseamna gen sa dea un sms la un numar cu suprataxa si sa te rupa de bani sau sa te spioneze)

| pualmea a răspuns:

Pe Bada nu se poate face nimic la fel de folositor ca si pe android

| irinaaa1998 a răspuns (pentru pualmea):

Bada e un fel de android!